احداث ۳ سالن ورزشی در مناطق محروم ارومیه تا پایان سال جاری
احداث ۳ سالن ورزشی در مناطق محروم ارومیه تا پایان سال جاری

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه ارومیه گفت: عملیات احداث ۱۴ سالن ورزشی در مناطق محروم شهرستان ارومیه به اتمام رسیده و ۳ سالن ورزشی دیگر نیز تا پایان سال جاری آماده بهره برداری می شود.

به گزارش ارومیه نیوز به نقل از افتخار آذربایجان، سرهنگ قهرمان عیوضلو -فرمانده سپاه ارومیه- در نشست خبری گرامیداشت روز خبرنگار در ارومیه در تشریح اقدامات انجام شده گفت: با هدف گسترش شور و نشاط اجتماعی، سپاه ارومیه به تهیه و توزیع تجهیزات ورزشی و برپایی مسابقات ورزشی بین مساجد و پایگاه های مقاومت بسیج پرداخته و این اقدامات ادامه دار خواهد بود.

فرمانده سپاه ارومیه با اعلام برگزاری اردوهای فرهنگی و سیاحتی توسط سپاه ارومیه در پایگاه های بسیج محلات این شهر ادامه داد: توزیع ۹۸ عدد فوتبال دستی و ۱۶۷ سری سِت تنیس روی میز از جمله دیگر اقدامات این نهاد در جهت نشاط افزایی بوده است.

وی با اشاره به نقش پررنگ و مسئولانه سپاه در محرومیت زدایی اظهار داشت: اقدامات محرومیت زدایی در جهت امیدآفرینی و مرتفع کردن مشکلات مردم مناطق محروم صورت می گیرد که نمونه بارز آن را می توان در بازسازی مناطق زلزله زده خوی، آبرسانی و آسفالت مناطق کم برخوردار به وضوح دید.

عیوضلو به حضورت فعال سپاه در مناطق زلزله زده خوی اشاره کرد و گفت: حضور گروه های جهادی و اقداماتی نظیر تخلیه، آواربرداری و بازسازی منازل آسیب دیده از زلزله، نشان از در کنار مردم بودن و مسئولیت پذیری سپاه دارد.

فرمانده سپاه ارومیه در مورد آبرسانی به مناطق محروم نیز گفت: سال گذشته در قالب اجرای عملیات آبرسانی در مناطق کم برخوردار و روستایی ارومیه، یک هزار میلیارد تومان اعتبار جذب شده و پیش‌بینی می‌شود عملیات آبرسانی به ۱۵۰ روستا نیز تا پایان سال جاری اجرایی شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه ۶ درصد قیر کشور برای آسفالت جاده های بین مزارع به بسیج داده می شود، تصریح کرد: طی سال جاری با همت روستاییان و سپاه ارومیه، ۶ کیلومتر از جاده های بین مزارع در روستاها آسفالت شده است.

وی اقدامات سپاه در توزیع بسته های یلدایی به تعداد ۱۵ هزار عدد، توزیع ۸۰ سری جهیزیه، افتتاح درمانگاه بوعلی سینا، ساخت مراکز بهداشت در مناطق صعب العبور، درمانگاه ثارالله و درمانگاه بسیجیان را در جهت محرومیت زدایی و حمایت از واحدهای تولیدی کارآفرین نظیر خیاطی را در مسیر اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی و اشتغال زایی عنوان کرد.

فرمانده سپاه ارومیه در ادامه به رزمایش علمداران ولایت پرداخت و گفت: امسال امکانی فراهم شده تا اقشار مختلف مردم همراه با خانواده حضور پیدا کنند و پیش بینی ها نیز حاکی از حضور ۱۸ هزار نفری در نمایش رزمی و بصیرتی علمداران ولایت است.

وی موضوع اصلی رزمایش علمداران ولایت در اردوگاه شهید باکری ارومیه را روایت دفاع مقدس از نخستین روز شروع جنگ تحمیلی تا امضای قطعنامه و پایان جنگ عنوان کرد و گفت: این رویداد اعتقادی و تربیتی در آشنا کردن نسل جدید با تاریخ انقلاب اسلامی تاثیر بسزایی دارد.

عیوضلو، قابلیت اعزام ۱۵ هزار نفر به اردوهای کاروان راهیان نور آذربایجان غربی در بازدید از مناطق عملیاتی جنوب کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: به همت سپاه چهار هزار و ۴۰۰ نفر از آذربایجان غربی به اردوهای زیارتی و سیاحتی اعزام خواهند شد.

فرمانده سپاه ارومیه با بیان اینکه دشمن در صدد کاشت بذر یاس و نا امیدی در کشور است، وظیفه خبرنگاران در حفظ و حراست از ارزش های انقلاب را خطیر دانست و خاطر نشان ساخت: سرفصل های سخنان رهبر معظم انقلاب در زمینه جهاد امید آفرینی و تبیین رسالت شامل خبرنگاران می شود و نقش آنان در این عرصه حائز اهمیت است.