برگزاری مسابقات بین المللی موتورسواری و اتومبیل رانی جام سرداران شهید آذربایجان غربی
برگزاری مسابقات بین المللی موتورسواری و اتومبیل رانی جام سرداران شهید آذربایجان غربی
رییس فدراسیون موتورسواری و اتومبیل رانی گفت: با توجه به همسایگی یک هزار کیلومتری آذربایجان غربی با کشورهای همسایه، برگزاری مسابقات بین المللی موتورسواری و اتومبیل رانی جام سرداران شهید آذربایجان غربی در این استان ضروری است.

به گزارش ارومیه نیوز به نقل از خبر فوری ارومیه، مازیار ناظمی -رییس فدراسیون موتورسواری و اتومبیل رانی- با اشاره به شرایط ایده آل آذربایجان غربی در بحث برگزاری مسابقات بین المللی گفت: موتورسواری و اتومبیل رانی، رشته المپیکی و آسیایی در کشورمان نیست با این حال در بین اقشار مختلف و به خصوص جوانان بسیار محبوب و پرطرفدار است.

وی افزود: نبود زیرساخت، مهم ترین مشکل هیات موتورسواری و اتومبیل رانی در آذربایجان غربی است و ایجاد یک پیست مناسب و استاندارد برای برگزاری رویدادها و حضور مردم و تماشاگران علاقمند، حداقل کاری است که می‌تواند به رشد این رشته کمک کند، با این حال قرار است مدیرکل ورزش و جوانان استان با کمک استاندار آذربایجان غربی در این مورد، رایزنی و برنامه ریزی کنند.

رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیل رانی کشورمان به ظرفیت ها و قابلیت های بالای آذربایجان غربی اشاره کرد و گفت: این استان با داشتن یک هزار کیلومتر با کشورهای همسایه، ظرفیت مهمی در حوزه بین المللی دارد و پیشنهاد می کنم جام سرداران شهید آذربایجان غربی در رشته آفرود برنامه ریزی گردد که فدراسیون نیز برای برگزاری آن همکاری و حمایت های لازم را انجام خواهد داد.

ناظمی از برگزاری یک دوره آموزشی درجه سه مربیگری در هر دو رشته موتورسواری و اتومبیل رانی به میزبانی آذربایجان غربی خبر داد و گفت: از وزارت ورزش مجوزهای لازم را دریافت خواهیم کرد، ضمن اینکه میزبانی مسابقات کشوری را نیز به این استان واگذار خواهیم نمود.

رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیل رانی بیان داشت: فعال شدن همه شهرستان‌های آذربایجان غربی و همچنین حضور پرشورتر بانوان از خواسته های فدراسیون موتورسواری و اتومبیل رانی از هیات های استان است.

وی خاطر نشان ساخت: استان آذربایجان غربی یکی از هیات‌های برتر فدراسیون بوده اما با این حال، فاصله دور با مرکز یکی از مشکلاتی است که وجود دارد لذا فدراسیون موتورسواری و اتومبیل رانی، حمایت خود را برای برگزاری مسابقات مختلف منطقه‌ای در آذربایجان غربی اعلام می نماید.