هزینه کرد ۳۰ میلیارد ریالی برای ساماندهی مسجد جامع ارومیه
هزینه کرد ۳۰ میلیارد ریالی برای ساماندهی مسجد جامع ارومیه
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی گفت: ساماندهی مسجد جامع ارومیه با مشارکت شهرداری ارومیه در حال انجام بوده و تاکنون ۳۰ میلیارد ریال برای این منظور هزینه شده است.

به گزارش ارومیه نیوز به نقل از ایسنا، مرتضی صفری -مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی- در حاشیه بازدید از روند ساماندهی مسجد جامع ارومیه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ساماندهی این مسجد از اردیبهشت ماه سال جاری پس از انتشار اخباری مبنی بر تجمع معتادان در محوطه پشتی آن با همکاری شهرداری ارومیه آغاز شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی افزود: در نخستین گام، پاک‌سازی اطراف مسجد از زباله‌ها انجام و دیوار نوشته‌های روی آن پاک شد و سپس با ایجاد دیوار حائل از حضور معتادان متجاهر در اطراف این مسجد جلوگیری شد.

وی ادامه داد: همچنین با اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و دستگیری معتادان متجاهر با همکاری یگان حفاظت اداره‌کل و مشارکت نیروی انتظامی گام دیگری برای جمع‌آوری معتادان در اطراف این مسجد برداشته شد.

صفری تصریح کرد: نورپردازی و نصب دوربین در اطراف مسجد جامع ارومیه از جمله اقدامات انجام شده برای سامان‌دهی این اثر تاریخی بوده است.