بهره مندی ۸۶ درصدی روستاهای آذربایجان غربی از آب شرب سالم و بهداشتی
بهره مندی ۸۶ درصدی روستاهای آذربایجان غربی از آب شرب سالم و بهداشتی
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی از بهره مندی 86 درصدی روستاهای استان از آب شرب سالم و بهداشتی خبر داد.

لطیف خوش سیرت -مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی- در گفتگو با خبرنگار آدلین نیوز با بیان مطلب فوق در ادامه اظهار داشت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و حمایت های دولتی و قانونی، اعتبارات خوبی برای تامین آب شرب مناطق روستایی اختصاص یافته که در اثر این توجهات، درصد بهره مندی روستاهای آذربایجان غربی از متوسط کشوری سه درصد بیشتر است.

وی با اعلام اینکه علیرغم کوهستانی و صعب العبور بودن برخی مناطق روستایی آذربایجان غربی، خدمات رسانی به این مناطق با سرعت در حال انجام است، افزود: تا سال ۱۴۰۲ و طی برنامه زمان بندی شده و عقد تفاهم نامه با قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) از محل اعتبارات محرومیت زدایی با آبرسانی به روستاهای آذربایجان غربی، درصد بهره مندی از آب شرب به ۹۸ درصد افزایش خواهد یافت.

این مقام مسئول با اشاره به طرح های افتتاح شده شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی در دهه فجر ۱۴۰۰ تصریح کرد: با بهره برداری از ۲۰ هزار متر مکعب مخزن ذخیره آب و ۱۰ کیلومتر خط انتقال مشکل افت فشار و کمبود آب ۳۰ هزار خانوار حاشیه شهر ارومیه مرتفع می شود.

خوش سیرت بیان داشت: همزمان با این طرح ها، با بهره برداری از دو مخزن ۵ هزار مترمکعبی در منطقه بهداری ارومیه، مشکل افت فشار آب مشترکان این منطقه نیز رفع خواهد شد.

وی با بیان اینکه با بهره برداری از این مخازن ظرفیت مخازن ذخیره آب در ارومیه به ۱۱۷ هزار متر مکعب افزایش می یابد افزود: نیاز شهر ارومیه به مخازن ذخیره آب ۲۰۳ هزار مترمکعب است که با توجه به برنامه ریزی های انجام شده در سال آینده، ۳۵ هزار مترمکعب مخزن وارد مدار بهره برداری خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی با اشاره به ادامه روند احداث مخازن آب در سال ۱۴۰۲ خاطر نشان ساخت: تا پایان سال ۱۴۰۲ به سطح استاندارد از نظر مخازن ذخیره آب در ارومیه خواهیم رسید.