وضع معیشتی کارگران پس از همه گیری کرونا بدتر شده است
وضع معیشتی کارگران پس از همه گیری کرونا بدتر شده است
فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی با انتقاد از مسئولان کشور گفت: کارگران پیش از همه گیری کرونا وضعیت معیشتی مناسبی نداشتند و با شیوع کرونا وضعیت زندگی آنان دشوارتر از گذشته شده است.

به گزارش ارومیه نیوز، سردار سرتیپ دوم پاسدار حبیب شهسواری -فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی- در دیدار با نمایندگان جامعه کارگری که با حضور مسئول بسیج جامعه کارگری ترتیب یافت، اظهار داشت: کارگران بازوان حرکت جامعه به سوی رشد، تعالی و شکوفایی هستند و بی‌شک بخش عظیمی از آبادانی و پیشرفت‌های حاصل شده در کشورمان به برکت ایثار و مجاهدت این قشر زحمتکش حاصل شده است.

وی با اشاره به فرمایشات پیامبر اکرم(ص)، افزود: حضرت محمد(ص) فرمودند، مزد کارگر را پیش از خشک شدن عرقش بپردازید، بنابراین مسئولان به تاسی از فرمایشات پیامبر(ص) باید در اسرع وقت حتی قبل از خشک شدن عرق آنها حق و حقوق کارگران را پرداخت کنند.

مسئولان کشور برای رفع دغدغه های معیشتی کارگران از هیچ تلاشی دریغ نکنند

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی تصریح کرد: همچنین مسئولان باید برای رفع مشکلات معیشتی و پرداخت به موقع حق و حقوق کارگران از هیچ تلاشی دریغ نکنند، چرا که کارگران در این برهه حساس و شرایط دشوار بحران شیوع ویروس کرونا لحظه‌ای از انجام وظایف خود کوتاهی نکردند.

وی عنوان کرد: همچنین در دوران هشت دفاع مقدس خاطرات ماندگار و بی نظیری از قشر کارگری وجود دارد که در خصوص رشادت، شهادت و جانبازی آنان کتاب چاپ شده است.

شهسواری با بیان اینکه تکریم و پرداخت حقوق کارگر باید اولویت کارفرمایان قرار بگیرد، عنوان کرد: یکی از دغدغه‌های امروز مردم آذربایجان غربی، نبود کار برای کارگران است، کارگرانی که ساعت‌ها در پایانه‌های کارگری منتظر ایستاده و گاهی ظهر به صورت مایوس به خانه بازمی‌گردند که این مسائل یکی از بزرگترین مشکل ها برای استان به شمار می‌رود.

معیشت جامعه کارگری بعد از همه گیری کرونا بدتر شده است

وی افزود: در حال حاضر در شرایط کنونی، جامعه استکبار جهانی بزرگترین ظلم را در حق کشور کرده است و تحریم‌هایی را که در حق ایران کرده درباره هیچ کشوری اعمال نشده است که خوشبختانه مردم در مقابل این تحریم‌ها صبور و نجیب بودند.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی عنوان کرد: کارگران پیش از کرونا وضعیت معیشتی مناسبی نداشتند که با شیوع کرونا وضعیت زندگی آنان سخت‌تر از گذشته شده است که در این راستا ۸۰۰ هزار بسته معیشتی در بین اقشار کم‌درآمد توزیع شد که متاسفانه گره‌گشای فقر مردم نیست.

این مسئول در پایان خاطرنشان کرد: بی تردید کارگران سرپنجه‌های متصل به بازوان مدیریتی جامعه هستند.